Przejdź do treści
Powiatowe centrum Pomocy rodzinie w zduńskiej Woli
Człowiek - najlepsza inwestycja
Projekt "Z myślą o przyszłości" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Aktualności

Dzień Seniora 2017

seminarium w pcpr

Miejski Dom Kultury – Zduńskowolskie Centrum Integracji „Ratusz” razem z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych oraz Polskim Związkiem Emerytów Rencistów i Inwalidów serdecznie zapraszają na DZIEŃ SENIORA, który odbędzie się w „Zduńskowolskim Ratuszu” w dniu 27 października 2017 r. w godzinach od 9.00 do 15.00.
W programie Dnia Seniora znajdują się, między innymi: wykłady, występy artystyczne, porady ekspertów oraz bezpłatne badania słuchu, ciśnienia i cukru. Zapraszamy do zapoznania się z planem spotkania.

 

 

Konsultacje w ramach projektu „Monitoring działań jednostek administracji samorządowej w województwie łódzkim pod kątem realizacji praw osób z niepełnosprawnościami" - miniatura

Konsultacje w ramach projektu „Monitoring działań jednostek administracji samorządowej w województwie łódzkim pod kątem realizacji praw osób z niepełnosprawnościami"

W dniu 12 października 2017 roku w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zduńskiej Woli przeprowadzone zostały konsultacje w ramach projektu „Monitoring działań jednostek administracji samorządowej w województwie łódzkim pod kątem realizacji praw osób z niepełnosprawnościami" na zlecenie Ministerstwa Rodziny, Pracy, i Polityki Społecznej przez Stowarzyszenie Instytutu Nowych Technologii w partnerstwie z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Pomocy „Słyszę Serce".

 

Więcej informacji i galeria  TUTAJ.

 

Poszukiwani kandydaci do uczestnictwa w obozie sportowym

seminarium w pcpr
 
 
     Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „START” poszukuje kandydatów do uczestnictwa w obozie sportowym finansowanym ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Uczestnicy będą mieli zagwarantowany pobyt z wyżywieniem, treningi, opiekę, ubezpieczenie. Pokrywane są również koszty dojazdu wszystkich uczestników.
      Obóz sportowy odbędzie się w dniach od 20.10.2017 r. do 30.10.2017 r. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zduńskiej Woli umożliwia osobom niepełnosprawnym zapis na listę kandydatów do uczestnictwa w obozie sportowym. PCPR prowadzi zapisy na listę do dnia 19.10.2017 r. do godz. 11.00. Wpis na listę nie jest jednoznaczny z zakwalifikowaniem się do uczestnictwa w obozie.
      Podczas obozu uczestnicy poznają dyscypliny sportu i pod okiem trenerów doświadczonych w pracy z osobami z niepełnosprawnością, wezmą udział w zajęciach z podziałem na grupy. Grupy zostaną wyłonione w zależności od stopnia zaawansowania, oraz możliwości uczestników i stopnia niepełnosprawności. Poza trenerami nad uczestnikami opiekę sprawują wolontariusze, psycholog, rehabilitant, medyk.
      Poza zajęciami sportowymi beneficjenci odbędą zajęcia z psychologiem i spotkania z rehabilitantem. Uczestnicy nie ponoszą żadnych kosztów, projekt jest w pełni finansowany ze środków PFRON.
      Więcej informacji można uzyskać w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Zduńskiej Woli, ul. Dąbrowskiego 15, pok. 0.15, lub telefonicznie, pod numerem 43 824 99 90.

Monitoring działań jednostek administracji samorządowej w województwie łódzkim pod kątem realizacji praw osób z niepełnosprawnościami

Stowarzyszenie Instytut Nowych Technologii oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Pomocy Słyszę Serce pragną zaprosić osoby niepełnosprawne oraz osoby z ich otoczenia  mające kontakt ze Starostwem Powiatowym i Urzędem Miasta w Zduńskiej Woli.
do udziału w konsultacjach w ramach projektu "Monitoring działań jednostek administracji samorządowej w województwie łódzkim pod kątem realizacji praw osób z niepełnosprawnościami"


Konsultacje odbędą się w dniu 12 października 2017 roku w godzinach 12.30-14.30 w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Zduńskiej Woli, ul. Dąbrowskiego 15 (sala konferencyjna).

Więcej informacji, program spotkania w ZAŁĄCZENIU.

Regionalny System Ostrzegania

seminarium w pcpr

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zduńskiej Woli, razem z Łódzkim Urzędem Wojewódzkim w Łodzi zaprasza do poznania i korzystania z Regionalnego Systemu Ostrzegania (RSO). Regionalny System Ostrzegania to działająca od 2015 roku bezpłatna aplikacja na telefony komórkowe, wysyłająca komunikaty o potencjalnych zagrożeniach i klęskach żywiołowych.

 

Alerty RSO są także dostępne w kanałach TVP w naziemnej telewizji cyfrowej oraz na stronach urzędów wojewódzkich. Komunikaty przekazywane przez system dotyczą głównie ostrzeżeń meteorologicznych, stanów hydrologicznych oraz informacji drogowych. RSO adresowany jest też do użytkowników smartfonów w trzech najbardziej rozpowszechnionych aplikacjach mobilnych:

 

Google Play,

 

Apple App Store,

 

Windows Phone Store.

 

Zachęcamy do korzystania z kanałów informacyjnych Regionalnego Systemu Ostrzegania. Instalacja aplikacji RSO może zaowocować bardzo wymiernymi skutkami w postaci zwiększenia poziomu bezpieczeństwa tych, na których tak bardzo nam zależy.

Bezpłatne szkolenie w Powiecie Zduńskowolskim – „Realizacja zadań publicznych – jak pozyskać środki i nawiązać współpracę z samorządem”

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne szkolenie z zakresu realizacji zadań publicznych i współpracy z samorządami, które odbędzie się 16 października 2017 roku w siedzibie Zduńskowolskiego Inkubatora Przedsiębiorczości.

Więcej informacji  tutaj;

Seminarium CIRDUS – żeby rodzice byli dobrze poinformowani

piknik z okazji dnia gluchych
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zduńskiej Woli wraz z Centrum Informacji dla Rodzin Dzieci z Uszkodzonym Słuchem „CIRDUS” zaprasza urzędników administracji samorządowej, nauczycieli, pracowników poradni zdrowia, a także rodziców na seminarium pt.: „CIRDUS – żeby rodzice byli dobrze poinformowani” Seminarium odbędzie się 19 października 2017 roku w siedzibie PCPR przy ul. Dąbrowskiego 15 w Zduńskiej Woli.
Celem seminarium jest zdobycie wiedzy na temat działań informacyjnych skierowanych do rodziców dzieci z uszkodzonym słuchem.
 
Zapisy na seminarium przyjmowane są drogą elektroniczną: magdalena.dunaj@pzg.lodz.pl lub telefonicznie pod nr: 506 276 687 do
16 października 2017 r.
Strona   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   [13]   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40  

Dane kontaktowe

 Sierpień 2020
 pn   wt   śr   cz   pt   sb   nd 
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30 31
 
Kapitał ludzki
Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi
Europejski Fundusz Społeczny
 
 
Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
 
 
  Created by ARISCO
Copyright © 2011 PCPR Zduńska Wola. Wszelkie prawa zastrzeżone